Modna biżuteria na zimę 2022/2023. Tworzenie biżuterii na zimę, święta i Sylwestra!
4 listopada, 2022Czar złotej biżuterii
17 maja, 2023Wieloletnia współpraca z klientami tworzącymi własne marki jubilerskie nieustannie mobilizuje nas do opracowywania i stosowania nowych rozwiązań, nie tylko
w zakresie procesów produkcji półfabrykatów do biżuterii, ale również w odniesieniu do innych usług jubilerskich. Jedną z takich usług jest pakowanie biżuterii, które w przypadku dużych zamówień odgrywa ogromną rolę zarówno w transporcie, jak i późniejszym przechowywaniu komponentów. Biorąc pod uwagę fakt, iż większość naszych wyrobów jest składana ręcznie, a w przypadku produkcji komponentów złotych próby 585 oraz tej z zastosowaniem ultra skin pack – również polerowana ręcznie – gwarantujemy wysoką precyzję wykonania oraz eliminację ryzyka powstawania uszkodzeń i zarysowań produktu końcowego. Mając świadomość tak ścisłej kontroli naszych komponentów na każdym etapie produkcji, warto zadbać również, aby nie doszło do ich uszkodzenia w momencie pakowania, transportu lub przechowywania już po otrzymaniu zamówienia. Profesjonalne pakowanie biżuterii powinno przede wszystkim gwarantować jej bezpieczeństwo, dlatego mając na względzie zadowolenie klientów oraz ułatwianie im pewnych procesów, opracowaliśmy nowoczesną usługę opartą na technice skin pack oraz ultra skin pack.
Jest to metoda pakowania produktów polegająca na ułożeniu ich na podkładce, a następnie przykryciu szczelną i wytrzymałą folią, zwaną skin, która zostaje przyssana za pomocą pompy próżniowej, dzięki czemu ściśle dopasowuje się i przylega do produktu, solidnie przymocowując go do podkładki. Nazwa skin pack pochodzi od angielskiego słowa skin oznaczającego skórę, którą przypomina wspomniana przezroczysta folia. Po precyzyjnym jej umieszczeniu na produktach i dodatkowym zabezpieczeniu arkusza jest on gotowy do wysyłki bądź do pocięcia na drobniejsze elementy – w zależności od potrzeb klienta. Pack to angielski odpowiednik słowa pakować. Pakowanie metodą skin pack jest tak delikatne, że nie występuje ryzyko uszkodzenia nawet bardzo drobnych elementów.
Metoda pakowania skin pack doskonale sprawdza się w ochronie elementów do biżuterii przed: zarysowaniem, ukruszeniem, złamaniem bądź wystąpieniem innych uszkodzeń powodujących defekty. Technika ta pozwala na pakowanie zarówno pojedynczych produktów, jak i całych zestawów składających się z tych samych lub mieszanych elementów. Wyjątkiem są duże produkty o ostrych rogach i krawędziach, które mogłyby doprowadzić do przecięcia folii. W przypadku elementów do biżuterii ze srebra i złota, folia stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed wysoką temperaturą oraz kontaktem z czynnikami zewnętrznymi, chroniąc metal przed zabrudzeniem, zalaniem, wilgocią oraz przebarwieniem. Pakowanie próżniowe stosujemy zazwyczaj do pakowania blaszek wycinanych laserowo, ponieważ są one bardzo delikatne, a ich płaska powierzchnia jest podatna na zarysowania i wgniecenia.
Blaszki srebrne produkowane tą metodą, dostępne w naszej ofercie to wysokiej jakości półfabrykaty do biżuterii, o grubości blachy: 0,4; 0,5; 0,6; 0,8; 1 i 1,2 mm, natomiast blaszki złote 0,3 i 0,5 mm. Dzięki zaawansowanej technologii projektujemy własne wzory biżuteryjne, ale również realizujemy indywidualne pomysły naszych klientów, opracowane na podstawie rysunków wektorowych, szkiców, zdjęć bądź samych opisów pomysłu. Nowoczesny park maszynowy umożliwia nam realizowanie bardzo dużych zamówień w krótkim terminie, dzięki czemu jesteśmy w stanie sprostać wymaganiom nawet najbardziej wymagających klientów. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych usługach cięcia laserem, przeczytaj artykuł Usługi cięcia laserem srebra i złota.
Pakowanie skin pack cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem dzięki wielu zaletom, jednak zawsze istnieje drobne ryzyko, że produkty o płaskiej powierzchni, takie jak: nieśmiertelniki, blaszki z grawerem, srebrne blaszki wykończeniowe, a także złote półfabrykaty oraz inne akcesoria do tworzenia biżuterii, zostaną przypadkowo zarysowane podczas procesu produkcyjnego. Aby otrzymać perfekcyjnie gładką powierzchnię, wprowadziliśmy jeszcze bardziej zaawansowaną metodę pakowania – o nazwie ultra skin pack. Różnica między tymi metodami ma początek już podczas produkcji, ponieważ produkt jest separowany i nie ma styczności z innymi komponentami już na pierwszym etapie swojej drogi od produkcji do klienta, dzięki czemu zostaje wyeliminowane nawet najmniejsze ryzyko jego zarysowania. Dodatkowo w opcji ultra skin pack stosuje się dłuższe mechaniczne polerowanie biżuterii, a następnie dodatkowe polerowanie ręczne. Dla porównania, w wersji skin pack wyprodukowane małe dzieła sztuki trafiają do pakowania prosto z produkcji lub z magazynu, mając styczność z innymi elementami, przez co istnieje ryzyko wystąpienia drobnych rys.
Poniżej prezentujemy kilka przykładów zawieszek ciętych laserem:
Zapraszamy również:
Instagram: 👉 @jewelry.findings
Facebook: 👉 925CRAFT Polska
👉 Centrum Szkoleń Jubilerskich 925CRAFT
Youtube: 👉 DIY WITH 925CRAFT
Pinterest: 👉 925CRAFT
Tik Tok: 👉925CRAFT (@925craft)
Dołącz do naszej grupy zrzeszającej twórców biżuterii: 👉 Making jewellery with 925CRAFT
Powiązane
Trendy jubilerskie na jesień 2024
Najmodniejsze kolczyki koła – odkryj idealne półfabrykaty do tworzenia kolczyków
Jak zrobić biżuterię na komunię
Wiosna 2024 – modna biżuteria w fantazyjnych kształtach
Najmodniejsza biżuteria zimowa w sezonie jesień zima 2023-2024
Trendy jubilerskie – biżuteria jesień 2023.
Hurtownia kamieni naturalnych do wyrobu biżuterii 925CRAFT
Wire wrapping – jak powstaje srebrna biżuteria z drutu
Modna biżuteria na zimę 2022/2023. Tworzenie biżuterii na zimę, święta i Sylwestra!
Najnowsze trendy w biżuterii – Jesień 2022
Jak zrobić biżuterię na wakacje?